Історія алтимату в Україні

Вперше про Алтимат в Україні дізналися іще наприкінці 1970-х років. Проте перша команда "Meltdown" була створена лише в 1995 році американцями, що на той час мешкали в Києві.

В 2005-му році на базі молодих гравців Meltdown формується нова київська команда Gigolo. В команді сповідується новий професійний підхід до тренувань, турнірів і атмосфери всередині команди.

В 2006-му році утворюються перші команди за межами Києва: у Львові й Луцьку, а також проводяться перші в Україні внутрішні й міжнародні турніри.

В період з 2006 по 2010 роки кількість команд по всій Україні активно зростає, нові колективи зʼявляються в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Харкові, Севастополі й інших містах.

В 2013 році Всесвітня Федерація Літаючих Дисків повідомила про надання Українській Федерація Літаючих Дисків статусу постійного члена, завдяки чому українські збірні отримали можливість взяти участь в Пляжному чемпіонаті Європи. На цьому чемпіонаті в 2013-му році національна збірна України посіла 4-е місце.

В 2016 році спорт з літаючим диском був офіційно зареєстрований в Україні як вид спорта. Підвищення офіційного статусу відкрило двері для щільнішої взаємодії з державними органами.

В 2018 році разом з Інститутом підвищення змісту освіти тренери Федерації розробили варіативні модулі для уроків фізичної культури з елементами алтимату. Того ж року модулі отримали гриф від Міністерства освіти й науки України, що дало змогу вчителям фізичної культури впроваджувати Алтимат на уроках фізкультури в рамках офіційної шкільної програми. З цього ж моменту УФЛД долучилася до організації Спортивного руху Олександра Педана "Junior". Завдяки такому партнерству по всій Україні почали масово проводитися майстер-класи для вчителів, що перетворилися на впровадження Алтимату в багатьох українських школах.

Станом на 2021-й рік в Україні діяли клуби в 8 областях України, і практично у всіх областях України є школи, в яких алтимат впроваджений на уроках фізкультури.


В 2022 році російська федерація почала повномасштабне вторгнення на територію України. Більшість спортсменів стали вимушено переміщеними особами, а дехто пішов захищати Батьківщину в лавах ЗСУ. Чемпіонати України фактично відмінені, тренування в більшості команд не проводяться. Але ми чекаємо на перемогу, все відбудуємо і продовжимо розвивати!