Правила гри в алтимат

Алтимат фризбі — командний вид спорту з літаючим диском. Гра ведеться на прямокутному полі із заліковими зонами з обох сторін. Передня лінія кожної залікової зони належить до центральної зони, лінії периметру — до аутів.

В залежності від покриття в команді грають 5х5 (пісок, зал) або 7х7 (газон) гравців. Кількість замін не обмежена. Заміни відбуваються між розіграшами (після того як одна з команд занесла очко).

Команда отримує очко, коли гравець ловить диск в зоні суперника. Перед початком розіграшу гравці кожної команди шикуються на передніх лініях зон, які захищають. Розіграш починається з пулу — введенням диску командою, яка захищається. Після кожного забитого очка команди міняються зонами. Команда яка програла попереднє очко стає атакуючою, команда яка занесла очко — захищається.

Диск передається пасами між гравцями у будь-якому напрямку. Спіймавши диск, гравець має якнайшвидше зупинитись і зафіксувати опорну ногу в межах ігрового поля. Гравець з диском може робити випади та обертання, не відриваючи опорну ногу від підлоги. У гравця з диском є 10 секунд для того, щоб віддати пас. Захисник, який грає проти гравця з диском, має вголос рахувати 10 секунд (з інтервалом в одну секунду), починаючи зі слова “столлінг”. Володіння диском переходить команді захисту, якщо атакуюча команда не змогла завершити пас (диск впав на землю, вийшов в аут, був збитий або перехоплений, або гравець з диском не віддав пас протягом 10 секунд).

Ініційований фізичний контакт між гравцями вважається фолом (порушенням правил). Гравець, якому був об'явлений фол, може з ним погодитись або оскаржити. Якщо з фолом погодились, гра проводжується так, наче фолу не було. Якщо фол оскаржений, диск повертається гравцю, який володів диском до фолу. Кожен гравець несе відповідальність за дотримання правил, і всі спірні ситуації вирішуються гравцями самостійно. Конкуренція в алтиматі заохочуюється, але ніколи за рахунок поваги між гравцями, дотримання правил чи насолоди від гри.


Правила алтимату українською

—  Правила 2017
—  Правила 2021—2024 β (проект перекладу)